7 функцій маркетингу: польовий путівник

Легко так загорнутись у щоденні денні дрібниці маркетингу, через які ви починаєте втрачати загальну картину. Ризикуючи прозвучати як екзистенційна криза, іноді допомагає зробити крок назад і запитати себе, „який сенс у всьому цьому?”

Розуміння основних функцій маркетингу може допомогти вам краще зосередити свої зусилля та стратегії для підтримки свого бізнесу. Не кажучи вже про те, що набагато простіше показати рентабельність інвестицій та відповідні показники ефективності, якщо ви точно знаєте, що очікується від маркетингового відділу.

Отже, без зайвих сумнівів, давайте розглянемо 7 функцій маркетингу та подивимося, як вони узгоджуються з головними бізнес-цілями.

 1. Підвищення.
 2. Продаж.
 3. Управління продуктами.
 4. Управління маркетинговою інформацією.
 5. Ціноутворення.
 6. Фінансування.
 7. Розповсюдження.

1. Підвищення по службі

Коли люди намічають свої маркетингові цілі, просування зазвичай знаходиться у верхній частині цього списку або біля неї. Розміщення свого імені перед потенційними клієнтами, підвищення поінформованості про бренд та підвищення значимості вашої компанії є головними пріоритетами кожного маркетингового відділу.

Стратегії реклами часто збігаються з іншими бізнес-підрозділами та діяльністю з підвищення обізнаності, такою як реклама та зв’язки з громадськістю. З точки зору маркетингу, просування може включати все: від контент-маркетингу та маркетингу електронною поштою до соціальних медіа та маркетингу впливових компаній.

Нам не потрібно говорити вам, наскільки важливі ці зусилля для вхідного маркетингу та отримання кваліфікованих потенційних клієнтів. Недарма просування вже давно вважається важливою складовою комплексу маркетингу.

2. Продаж

Ми часто застерігали читачів про небезпеку занадто сильного та розпродаженого маркетингового вмісту. Ви ризикуєте відчужувати свою цільову аудиторію, постійно надаючи відкриті показники продажів у своєму вмісті і роблячи так, що здається, що ваша єдина мета – змусити людей щось купувати у вас.

Правда є частиною роботи кожного маркетолога – продавати свою продукцію споживачам – хоча в ідеалі це робиться з більшим нюансом. Кожне маркетингове рішення, починаючи від повідомлень про ваш бренд і закінчуючи темами кампанії, повинно підтримувати кінцеву мету збільшення продажів. Коли ви привернули увагу потенційного клієнта, незалежно від того, споживач це або перспектива B2B, маркетологи повинні піти на роботу, виховуючи цей потенційний клієнт і проводячи їх по послідовності продажів, щоб вони були готові зробити покупку, коли вони, нарешті, встановлять контакт. з вашою командою продажів.

Це означає постійне обґрунтування вашого бренду та поступове включення в ваші маркетингові комунікації більш орієнтованих на товар точок обговорення. Коли вони готові поговорити з торговим партнером, потенційні клієнти повинні знати, як ваші товари чи послуги поєднуються з конкуруючими товарами.

3. Управління продуктами

Розробка нового продукту, який краще відповідає потребам споживачів і заповнює прогалину на ринку, відбувається не випадково чи просто пощастило. Потрібно багато ретельного дослідження ринку, щоб з’ясувати, чого хочуть люди, і як поставити найкращий можливий продукт. Команди маркетингу можуть виявити нові можливості зростання, коли:

 • Виступ із перспективами.
 • Запуск аналізу конкурентів.
 • Включення відгуків, отриманих від служб підтримки клієнтів, у маркетингові стратегії.

У цих випадках маркетингові дослідження – це пожежа, яка сприяє розробці продуктів. Хто краще розуміє ваш цільовий ринок, ніж ваша команда маркетингу?

4. Управління маркетинговою інформацією

Стратегічний маркетинг керується даними. Кожен хороший маркетолог знає, що чим більше інформації ви зможете зібрати про своїх цільових клієнтів, галузевих конкурентів та ринкові тенденції, тим успішнішими будуть ваші маркетингові зусилля.

Вся ця соковита інформація так само хороша, як золото, тому немає жодних причин тримати її заблокованою в якомусь силосі. Однією з основних (але іноді ігноруваних) функцій маркетингу є збір цих цінних даних, їх дистиляція до предметів дій та корисних виносів та обмін ними з іншими департаментами, які можуть виявити їх корисними.

Команди продажів, наприклад, завжди можуть використовувати більш глибокі маркетингові ідеї, щоб допомогти їм уточнити свої напрямки:

 • Враховуйте останні галузеві тенденції.
 • Відповідь на обмін повідомленнями конкурентів.
 • Зверніться безпосередньо до нагальних проблем клієнтів.

5. Ціноутворення

Маркетингові дослідження можуть також повідомити, як торгові марки встановлюють ціну товару. Ефективне ціноутворення – це як мистецтво, так і наука, і бренди повинні знайти те солодке місце, яке врівноважує оцінку споживачами ваших товарів або послуг із вартістю виробництва та доставки, а також враховує поточну ціну конкуруючих товарів.

Сприйнята цінність вашого бренду безпосередньо впливає на вашу цінову стратегію – просто подивіться на різницю в цінах між розкішним модним брендом, як Hermès, та більш бюджетними роздрібними торговцями, такими як Old Navy. Розбіжність цін у декількох тисячах доларів для однієї сумочки неможливо переорієнтувати лише на виробничі витрати та контроль якості. Клієнти Hermes платять за торгову марку стільки, скільки і за сам товар.

Маркетингові дослідження проливають світло на репутацію вашого бренду та допомагають вам краще зрозуміти, наскільки цільова аудиторія цінує ваш бренд. Це поверх усіх аналізів конкурентів та галузевих досліджень, що мають вирішальне значення для встановлення справедливої ​​ціни на ваші товари.

6. Фінансування

Зараз ми розглядаємо деякі менш обговорювані функції маркетингу, хоча вони все ще дуже важливі для загальних бізнес-цілей. Спочатку фінансування може не здаватися головною проблемою для вашої команди маркетингу, але подумайте про це так: якщо ваш відділ не може забезпечити місце в бюджеті, щоб повністю підтримати вашу наступну маркетингову кампанію, як ви збираєтеся задовольнити ваші цілі?

Коли люди замислюються про фінансування, вони часто зосереджуються на попередніх витратах на створення нового бізнесу на місцях. Але насправді фінансування постійно турбує власників підприємств та керівників компаній, яким рік за роком та квартал за кварталом потрібно приймати важкі рішення щодо бюджетування.

Допомагаючи отримувати більше доходу, розширюватися на нові ринки та охоплювати більше потенційних клієнтів, команди маркетингу можуть продемонструвати свою цінність для організації в цілому. А це полегшує забезпечення необхідного фінансування на відомчому рівні. Ефективне управління маркетингом є ключовим у цьому плані. Маркетингова програма, яка отримує найбільшу цінність із наявних ресурсів і застосовує правильні стратегії залучення та виховання кваліфікованих потенційних клієнтів, може показати незаперечну рентабельність інвестицій.

Успішна маркетингова діяльність також допомагає компаніям забезпечити фінансування від третіх сторін – скажімо, отримання позики в банку або інвестиції від фірми венчурного капіталу. Будь-яка організація, незалежно від того, незалежна це фірма чи фінансова установа, хоче побачити, щоб у підприємств був всеосяжний маркетинговий план, який допоможе побудувати бренд, вийти на ринки та принести здоровий дохід у довгостроковій перспективі.

7. Розподіл

“Поширення?” Ви можете запитати себе, “чи не проблема управління ланцюгами поставок?”

Так, але те, де ви продаєте свої товари чи послуги та те, як ви їх передаєте в руки клієнта, – це також проблема маркетингу, незалежно від того, йдеться про цифровий або фізичний розподіл.

Вибір правильних каналів дистрибуції зводиться до розуміння того, хто є вашим цільовим клієнтом, як вони розглядають ваш бренд і де вони очікують вас знайти – усі маркетингові проблеми. Зрештою, ви ніколи не очікуєте знайти годинник Rolex для продажу в магазині Dollar Store. Ці бренди представляють дві дуже різні демографічні характеристики ринку.

Менеджери з маркетингу та їхні партнери з ланцюга поставок повинні бути узгоджені при кожному запуску нового продукту, просування або кампанії, щоб компанії могли мати всіх своїх дистрибуційних качок підряд. Якщо маркетологи добре виконують свою роботу, вони генеруватимуть тонну галасу, що призведе до випуску цього продукту або рекламного заходу, довівши попит споживачів до межі. Цей виграшний маркетинг може швидко перетворитися на кошмар PR, якщо ланцюг поставок не готовий задовольнити попит.

Пам’ятаєте несамовиту їжу навколо випуску курячого бутерброда Попая наприкінці 2019 року? Команда маркетингу зробила все правильно: підвищила обізнаність через соціальні медіа та цифрові канали та отримала цільових споживачів безпідставно схвильованим тим, що, зрештою, було просто сандвічем із курячого фаст-фуду (хоча і досить смачним).

На жаль, продовольчі дистриб’ютори компанії не спромоглися передбачити такий високий рівень попиту, і багато магазинів швидко розкупились, змусивши розчарованих покупців шукати далеко і широко, щоб скуштувати новий пункт меню. Звіти про виснажених співробітників які працювали довгі години без перерв намагаючись не відставати від довгих черг, а розлючені клієнти залишали Попая чорними очима під час найкращої години бренду.

Мораль історії: не залишайте дистриб’юторів або менеджерів ланцюгів поставок у темряві, коли ви плануєте наступну велику маркетингову кампанію. Якщо це вдвічі менше, ніж ти думаєш, ти захочеш відповідно підготувати свої канали розповсюдження.

Коли ви приступаєте до цього, маркетинг торкається майже кожної частини вашого бізнесу. Отримані в результаті маркетингових досліджень дані можуть покращити будь-яку кількість повсякденних операцій, керуючи прийняттям довгострокових стратегічних рішень. Це ще до того, як ви навіть задумаєтесь, скільки доходу генерується завдяки вашій маркетинговій діяльності.

Отже, щоб повернутися до початкового питання, “який сенс у всьому цьому?” Це зробити ваш бізнес успішним. Як показують ці сім маркетингових функцій, ви можете досягти цієї мети різними способами, але кінцевий результат однаковий.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn