Навіщо потрібна грунтовка перед обклеюванням, фарбуванням, шпаклюванням

Нанесення грунтовки перед оздоблювальними роботами дає переваги, завдяки яким зроблений ремонт виходить більш якісним, економним і довговічним. Залежно від типу використовуваних матеріалів підбирається і відповідний грунт, який здатний забезпечити максимальну ефективність. Нехтування цим етапом не є економією, так як без підготовки поверхні підвищується витрата матеріалів, і неякісний ремонт незабаром доведеться переробляти.

Важливість і функції грунтовки

Щоб зрозуміти, навіщо грунтувати стіни перед нанесенням оздоблювального матеріалу, слід ознайомитися з основними властивостями складів, призначених для цих цілей. Отже, грунтовки бувають:

  1. Водовідштовхувальні. Їх призначення – захист поверхні від впливу вологи і супутньої корозії.
  2. Грунти глибокого проникнення. Використовуються для підготовки до обробки пористих і пухких матеріалів. Проникаючи глибоко в структуру основи матеріалу, зміцнює її і зменшуює рівень вбирання вологи.
  3. Адгезійні. Функціональність таких складів полягає в поліпшенні зчеплення між основою і наноситься матеріалом.
  4. Антисептичні. Захищають основу від впливу і розмноження бактерій, грибків, цвілі та іншої флори.
  5. Протипожежні. Знижують займистість матеріалів.

Наведені властивості не обов’язково входять до складу грунту поодиноко. Найчастіше грунтовка має відразу кілька позитивних якостей, впливаючи на поверхню комплексно.

Грунтовка і шпалери

Чи потрібна грунтовка під шпалери? Раніше цей матеріал наносився на стіни без попередньої підготовки. Підсумками такого ремонту було відшаровування матеріалу, слабка стійкість до протягів і підвищеної вологості. Відповісти на питання – навіщо грунтувати стіни перед наклеюванням шпалер, досить просто. Якщо цього не зробити, то значно збільшиться витрата клею і знизиться адгезія між шпалерами і стінами.

З цього випливає, що на питання про те, чи потрібна грунтовка перед наклеюванням шпалер, буде однозначний позитивну відповідь. Не пропустивши цей важливий етап, можна домогтися рівномірного схоплювання матеріалу, а також довговічності зробленого великими зусиллями ремонту.

Грунтовка під штукатурку і шпаклівку

Почнемо з того, чи потрібна грунтовка перед шпаклівкою. Найчастіше вирівнювання стін таким способом здійснюється на поверхнях, які мають підвищений рівень вологопоглинання і слабку структуру. Як результат – підвищена витрата матеріалу, нерівномірне просушування і низька міцність. Ось навіщо грунтувати стіни перед шпаклівкою. Попередня підготовка поверхні знизить пористість, зміцнить структуру і підвищить адгезію.

Те ж саме стосується питання про те, чи потрібна грунтовка після шпаклівки. Сам по собі цей матеріал має пористу структуру, і якщо вирівняну поверхню не грунтувати, то подальша обробка буде не такою ефективною, не залежності від того чи буде обклеювання шпалерами або фарбування.

Особливо популярне сьогодні питання, чи потрібна грунтовка перед штукатуркою. Раніше перед цією процедурою застосовувалося тільки змочування водою з метою видалення пилу. Зараз же застосовуються сучасні грунтувальні склади, які дозволяють не тільки видалити пил, але і знизити вбирання вологи, зробити поверхню більш чіпкою для штукатурки і полегшити роботу. Будсвіт рекомендує виробника будматеріалів Kreisel, який пропонує якісні матеріали для ремонту та будівництва.

Грунтовка гіпсокартону

Наступне актуальне питання, яке варто коротко розглянути – чи потрібна грунтовка перед шпаклівкою гіпсокартону. Для цих цілей застосовується спеціальний грунт, завдання якого – підвищити адгезію поверхні. На прогрунтована гіпсокартоні шпаклівка тримається набагато міцніше. Це стосується і тих випадків, коли на гіпсові плити клеяться шпалери або наноситься водоемульсійна фарба.

Грунтовка під фарбування

І останнє питання по темі – чи потрібна грунтовка перед фарбуванням стін, і що вона дає. При такому способі обробки приміщення грунтове покриття дозволяє значно знизити витрату фарбувального матеріалу, а також зменшити необхідність наносити кілька шарів для отримання насиченого глибокого кольору. Фарба наноситься на прогрунтовану стіну більш рівномірно, без різких перепадів тональності, як це буває при фарбуванні непідготовленою поверхні.

Отже, нехтування грунтуванням НЕ буде розумним ходом, який веде до економічності. Витрачені на грунтовку час і кошти зроблять ремонтні роботи більш якісними і довговічними. Та й малярські роботи будуть проходити набагато легше і швидше.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn