Як облицювати піч? Пліткою кахельною або керамічною?

Способів зробити цегляну піч більш привабливою не так вже й багато, серед найпоширеніших – облицювання печі кахелем або теракотовою плиткою. У порівнянні з кахелем плитка коштує недорого, а зовнішній вигляд печі змінюється разюче. Крім того, плитка важить менше облицювальної цегли, і якщо ви не встановлювали для печі спеціальний фундамент, то така обробка не створить серйозної додаткового навантаження на лаги підлоги.

Облицьовання банної пічі плиткою

Гарна піч у лазні працює в складних режимах, тому її корпус часто стягують каркасом з металевого куточка, щоб уникнути тріщин. Облицювання печей керамічною плиткою вимагає рівної поверхні, тому потрібно цегляну кладку обштукатурити, щоб зрівняти виступачий куточок з цегляними стінами. Попередньо на поверхні, які будуть штукатуритися, натягуємо металеву сітку, яка закріплюється на дюбелях. Перед установкою сітки грубку потрібно попередньо зачистити від пилу і викришених шматочків цегли і розчину. Штукатуримо по добре зволоженою поверхні пічним розчином. Якщо ви хочете обкласти піч, яка встановлена ​​в житловому будинку, то її в корпусі з куточків не кладуть, але сітку все одно закріпити варто, оскільки вона армує шар штукатурки, і плитка не буде обсипатися. Оскільки ми працюємо з банної піччю, то для надійності, після штукатурення поверхонь між куточками корпусу, обертаємо піч вдруге сіткою, і штукатуримо ще раз всю її повністю. Укладати керамічну плитку починаємо знизу, попередньо натягнувши горизонтальні шнури, щоб витримувати рівні ряди і підклавши під нижній ряд гіпсоволокнисті малоформатні листи (ГВЛ). Між рядами плитки також прокладаємо шматочки ГВЛ, щоб витримувати ширину швів. Як облицювати піч плиткою, щоб менше доводилося її пиляти? Для цього потрібно перед покупкою плитки виміряти піч і ділити її довжину на довжину плитки, якщо виходить ціла кількість плиток, то це «ваш розмірчик». Не забудьте збільшити довжину грубки на товщину шару штукатурки по бічних сторонах.


Класти плитку в ряду потрібно починаючи з кутів. Над дверцятами топки і зольника можна покласти плитку в радіальних напрямках, щоб імітувати клінчату перетинку. Якщо місце розташування в’юшки прийдеться не на шов між плитками, то отвір в них потрібно буде випилювати.


Після того, як вся піч викладена, вона повинна постояти до моменту висихання клею. Наступним етапом буде затирання швів. Для заповнення швів між рядами плитки можна використовувати пістолет, яким працюють з герметиком. Дочекавшись висихання затирки, піч ретельно миють, дають висохнути і обробляють кремнійорганічним термостійким просоченням. Це потрібно для того, щоб не темніли шви затирки, і не бруднилися сама плитка.

Облицьовування піч кахелем

Кахельна плитка буває різних розмірів, для облицювання печей фахівці радять брати розмір 20х25 см і менше. Також як і з керамічною плиткою, виходити слід з розмірів печі, щоб якомога менше використовувати різану плитку. Але без застосування шматочків все одно не обійтися, тому вам знадобиться плиткоріз або склоріз з победитовим різаком і звичайна лінійка. Зворотний бік лінійки не повинна ковзати по плитці, тому можна її обклеїти гумою, а місця різу потрібно попередньо заклеювати паперовим скотчем, щоб на лицьовій стороні не утворювалися відколи. Облицювання печі плиткою своїми руками буде вдалим, якщо ви вірно підберете клей, на який будете цю плитку приклеювати. Він повинен витримувати високу температуру, а якщо піч стоїть в дачному будинку, який використовується періодично, то нижній температурний межа для клею, повинен враховувати мінімально можливу температуру у вашому домі. Зокрема, в такі рамки вкладається клей, який після засихання набуває спокійний сірувато-білий відтінок. Двадцатіпяті кілограмової упаковки такого клею вистачить на 60-70 плиток розміром 20х25 см, а розлучається він водою.


Площина печі, на які буде укладатися плитка попередньо повинна бути вирівняна. Її можна обштукатурити або затерти шліфувальною машинкою, все залежить від вашого бажання і кладки вашої печі. Якщо цегла кришиться, то краще її штукатурити, попередньо зармувавши сіткою. Якщо кладка нормальна, то можна шліфувати і клеїти плитку без використання штукатурки.

Перший ряд плитки викладається без клею, після примірки – можна замішувати невелику порцію клею до густоти сметани і починати викладати плиткові ряди знизу-вгору. На кожну плитку наносять рівномірний шар розчину шпателем, він повинен бути не дуже товстим, але закривати всю тильну частину плитки. Між плитками і рядами обов’язково встановлюйте хрестики, шматочки ГВЛ або дроту, щоб шви були рівними і красивими. Облицювання печей і камінів плиткою ведеться з шириною шва не менше 2,5-3 мм. Особливу увагу приділіть швах навколо металевих деталей. Після того, як клей схопиться, плитку обов’язково витирають і залишають досихать на пару днів. Потім шви потрібно обробити затиркою, якій теж потрібен час, щоб висохнути.

Для роботи з облицювання не обов’язково використовувати готовий клей, можна змішати воду, цемент, пісок річковий середньозернистий, добре промитий, в об’ємному співвідношенні 0,3х1х2, на кожні 10 л розчину знадобиться ще і кілограм солі.

Другий варіант розчину готується з суміші глини з піском в пропорціях 1 до 3, далі в суху суміш всипається 1 частина крейди і все заливається глиняного пульпою до консистенції густої сметани, після чого в розчин вливається 1 частина рідкого скла і все ще раз добре перемішується.

Облицювання печі керамогранитом

Дуже часто в інтер’єрах заміських будинків використовується штучний або природний камінь. Печі і каміни оздоблюються вапняком, мармуром, доломітом або штучними каменями, наприклад, керамогранітом. Звичайно, складно уявити обробку російської печі кам’яною плиткою, але ось для камінів і садових печей вона використовується широко. Укладання плитки можна вести двома способами:

  1. По горизонталі, так можна укладати і квадратну і прямокутну плитку, причому тут можливе укладання «шов в шов» або із зсувом,
  2. А ось по діагоналі можна укласти тільки квадратну плитку.

Перед укладанням керамограніта поверхню печі змочують водою, а сама плитка на кілька секунд опускається в цементне «молоко». Клей накладається не на всю поверхню плитки, а тільки на один її кут, який прикладається до печі, а потім плитка осаджується по попередньо натягнутих шнурах на своє місце. Осаджується плитка молотком через дерев’яну плашку або ручкою кельми. Розчин повинен бути такої густоти, щоб в процесі осаджування плитки він заповнив увесь простір між тильною частиною плитки і стінкою печі. Зайвий розчин забирається кельмою, а між плитками вставляються металеві штирі. Необхідно стежити за тим, щоб шви між керамогранитом заповнювалися розчином не більше ніж на половину. Уклавши кілька плиток, перевіряють наскільки рівно вони сидять, для цього прикладають до ряду довгу лінійку, якщо з’ясується, що якась плитка виступає більше за інших, то їх перемонтовують, домагаючись рівної площини печі. Точно також працюють і з клінкерної плиткою.

Якщо ви хочете використовувати спосіб діагональної кладки, то нижній ряд все одно кладеться у горизонтальній плошчині. Другий ряд буде складатися з трикутників, розрізаних по діагоналі плиток, покладених на гіпотенузу. Далі плитки будуть викладатися діагональними рядами по натягнутих шнурах. Закінчуватися кладка нагорі буде такими ж трикутниками, як і внизу, і горизонтальним рядом плитки.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn